Cinsel İlişkiye girmekle  ilgili, çok sayıda yanlış veya eksik doğrularınız olabilir  ve bu durumda  ilişkiye girmenizde sıkıntı yaratabilir.

Yanlış kurgu ve düşünceler içinde  ilişkiye girmeyi denemek,ilişki anında kasılmalara eşinizi itmenize,  problemli cinsel  ilişki deneyimlerine neden olur. Sizi ilişkiye girme konusunda tedirgin eder.İlişkiye  girme  denemelerinizde aynı tablo tekrarladıkça da ,  bu kısır döngü sizi yıpratır.

1.  Cinsel ilişkide kadının canı çok yanar acı duyar.

Oysa  ki ilişkiye girmek keyif ve mutluluk verici bir olaydır, normal bir ilişkide ağrı acı olmaz ve çoğu kadın tam olarak ilişkiye girdiğini ilk başta  anlamayabilir bile,vajinismus tedavisi alıp ilişkiye girme korkularını yenen birçok  kadınların dediği gibi, bu muymuş demektedir.

2. Vajinam çok dar / eşimin penisi büyük.

“ilişkiye girmek imkânsız oysa penisin görüntüsü anatomisi size fazla büyük gibi gelmesi sizin vajinismus için bir nedeniniz gibi görülebilse de, vajinismusun penisin iriliği ile bir ilişkisi yoktur. Unutmayın ki ayrıca erkekte sertleşmemiş bir penis hiçbir zaman vajinaya giremez doğaya aykırı bir durumdur. Vajinismusta sizin elinizde olmadan cinsel ilişki anında kasılmanız kendinizi kenetlemeniz sonucu penisin vajene girmesine olanak olmaz. Yetişkin bir kadın vajeninden rahatlıkla 3000 gr bebek doğurabilir, esnemesi genişlemesi elastikiyeti çok rahat olmakta ve fazla olmaktadır.Hatta o yüzden de vajina daraltma ameliyatları talep etmektedirler.Unutmayınız ki, vajina tamamen sertleşmiş ve kalınlaşmış bir penisin girebileceği yapıdadır.

3. İlişkiye girmeyi ertelemeyip devamlı denersek vajinismustan kurtulabiliriz.

Oysa ilişkiye girmekle ilgili yanlış doğru ve eksik bilgilerinizi düzeltmeden, ilişki denemelerinizde cinsel birleşmeye devam etmek, zorlamak vajinismusu düzeltmez ve yaşamış olduğunuz tablonun tekrarlaması da sizi ilişkiye giremeyeceğiniz yönünde sizin bir eksiğiniz veya anatomik olarak bir anormalliğiniz olduğuna inandırabilir. Erkek olarak eşinizi ilişkiye zorlamanın da kendi başınıza vajinismusu yenmenin bir faydası olmaz daha da ilişkiye girmekten ürkütebilir. Vajinismusla ilgili korkularına yeni korkular katabilir.

4. Özel afrodizyak hap cinsel arzuyu artırıcı ilaçlar vitaminler almak, gevşemek için kas gevşeticiler almak hacı hocaya gitmek alkol almak seks filmleri izlemek dinlemek gibi şeyler vajinismusu tedavi etmeye yardımcı olur.


Oysa bütün yukarıdaki unsurlar vajinismusu kendi başlarına tedavi edemez.

5. Vajinismus kendiliğinden geçer.

Bir çok vajinismus tedavi merkezi, vajinismusilişkiye girememe korkusu kendi kendine düzelmez mutlaka tedavisini alın desede, kişi kendi kendine vajinismusu yenebilirim ? diye düşünür ve yenebilir de. Ama ama istek ve çabalarınıza rağmen vajinismusu yenemiyorsanız da vajinismusla yaşamak yerine mutlaka vajinismus için destek almak önemli. Vajinismusla geçireceğiniz süre sizden eşinizden evliliğinizden götürmekte o yüzden de tedaviye ne kadar çabuk başlanırsa da sağlıklı cinsel ilişki hayatınızda o kadar erken başlamış olur. Vajinismusla yaşayıp üzülmeyin vajinismusu kendi başınıza yenemiyorsanız da uygun bir vajinismus tedavisi ile vajinismus sizi üzmeden ilişkiye girememe probleminizi yenin, vajinismusunuzla yüzleşin. Çünkü vajinismusla beklemek, sizi eşinizden ayırabilir, bu durum yüzünden boşanabilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki gerçek bir vajinismus öyküsü gibi…

6. Vajinismusu olan ilişkiye giremeyen kadınlar cinselliğe soğuk bakarlar.

Oysa  hastalığı olan kadınların büyük bir kısmı cinsel ilişkiye girmekle ilgili isteklidir fakat cinsel birleşmeyi tam olarak gerçekleştirememek zamanla cinsel isteksizlik cinsel soğuma yapar. Zamanla cinsellikten kaçmak için türlü bahaneler üretebilir hale gelebilmektedir.

7. İlişkiye girememe korkusu, vajinismusun tedavisi yoktur.

Vajinismusu kendi başınıza yenmek durumunda ilişkiye girme korkunuzu yenemiyorsanız size uygun tecrübeli merkezlerden vajinismus tedavisi alıp çok kısa surelerde vajinismusu yenersiniz.

8. Vajinismusu yenmek çok uzun süre gerektirir

Oysa size uygun anlaşılır ve tatmin edici bir tedavi ile vajinismustan çok kısa sureler içinde 3?4 kere 2?5 gün içinde kurtulabilirsiniz.

9. Vajinismusu olan bütün kadınlar daha önce cinsel tacize uğramış kadınlardır.

Oysa ilişkiye girememe korkunuzun vajinismusun kişiyle ilgili duygusal ve veya anatomik nedenleri vardır. Vajinismus yaşayan kadınların bazılarıma hiçbir neden bulamaz bir anlam veremez hatta vajinismusu kendilerine yakıştırmaz kabul etmeyebilir. Sonuçta herkesin vajinismusla ilgili kendine has nedenleri olabildiği gibi vajinismus için bir nedeni de olmayabilir.

10. Kızlık zarı alınması operasyonu hymenoktomi vajinismus ilişkiye girememe korkumu sonlandıracaktır.

Oysa ki bu durum cok nadirdir. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınların yüzde 10 dense de yüzde 3?5 gibisinde anatomik nedene bağlı vajinismus söz konusudur o yüzden de çoğu vajinismus vakası gereksiz ve nedensiz özensiz kızlık zarı ameliyatı olmaktadır. Gereksiz zaman ve para moral kaybına neden olmaktadır. Mutlaka vajinismus probleminizde jinekolojik kızlık zar muayenenizi yaptırın kızlık zarıyla ilgili tecrübesiz değerlenmelerde sizi sıkıntıya sokabilir o yüzden de tedavi almanıza rağmen vajinismus yenemiyorsanız da 2. hatta 3. tecrübeli yerlerden görüş ve öneri almayı göz ardı etmeyiniz.

11.vajinismus tedavisinde mutlaka eş partner zorunluluğu vardır.

Oysa çok mantıklı bir yaklaşım değil çünkü bu probleminizi eşiniz erkek arkadaşınız anlamayıp kabul etmeyebilir. Ya da sizin yanınızda olmak istese de işinden veya özel nedenlerinden dolayı yanınızda olamayabilir veya boşanma eşiğinizde olabilirsiniz ki birçok hastanız İstanbul vajinismus tedavi merkezimize bu durumda gelip vajinismusu tedavilerini alıp vajinismusu yenip yuvalarını beraberliklerini kurtarmışlardır. Ayrıca vajinismus yüzünden eşinizden boşanmış erkek arkadaşınızdan ayrılmış olabilirsiniz yeni bir ilişkiye hazır olamadığınız ve aynı sureci yaşayacağınız içinde ilişkiye başlamaktan kaçabilirsiniz. Bu durumları yaşamamak için vajinismus tedavisine tek gidebilirsiniz.

12.Eşim yok partnerim yok vajinismus tedavisi olmaz ayrıca vajinismus yüzünden eşinizden boşanmış erkek arkadaşınızdan ayrılmış olabilirsiniz yeni bir ilişkiye hazır olamadığınız ve aynı sureci yaşayacağınız içinde ilişkiye başlamaktan kaçabilirsiniz.

Bu durumları tekrar yaşamamak için vajinismus tedavisine tek gelebilirsiniz. Almış olacağınız vajinismus tedavisi, sizi olası bir birlikteliğinizde, sorunsuz ilişkiye girmeye hazırlayacaktır. Yanlış doğrularınız ve davranışlarınız nedeniyle yaşamış olduğunuz olumsuz ilişkiye girme deneyimleriniz yerine doğru, bilinçli, korkusuz ve rahat ilişkiye girmeye hazır olarak cinsellik hayatınıza yeni bir beyaz sayfa açabilirsiniz.

13. Vajinismuslu hasta gebe kalamaz.

Oysa çok küçük bir ihtimalde olsa dışa boşalan spermler vajina içine kaçabilir kişi mucizevî bir şekilde gebe kalabilir. Annede olabilir.

14. Muayene olabiliyorum hatta normal doğum bile yaptım ama ilişkiye giremiyorum o yüzden vajinismus değilim

Oysa nadirde olsa bu durumda olan kişiler bulunmakta ve istediği halde eşiyle ilişkiye girememektedir ki biz bu duruma vajinismus demekteyiz.

15. Eşimde sertleşme sorunu var ilişkiye giremiyoruz, bende sorun var deniyor.

Çok nadir olarak erkekte sertleşme ereksiyon problemi nedeniyle ilişkiye girilememekte ve erkek kadını suçlayabilmektedir. Genelde bu çiftler birçok yere gitmemde tedaviler almakta sorunları devam etmektedir problemi yanlış değerlendirerek boşa zaman ve para kaybetmekte bu süreçte kadın hazır olsa da ilişkiye girilememekte sonunda problem ya görünmezden gelinir yâda boşanma aşamasında durum netleşir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir